Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Chetnie zabiore osobe z polski na wyjazd do canyonow USA 2014 roku:)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No tak sie zdaza, mialem znajomych z polski, ktorzy planowli ten wyjazd do canyonow USA w miesiacu maj 2014. Wrzystko to przeciagalo sie dosyc dlugo. Ja osobiscie planowalem wyjechac w dwie osoby z polski. A w sumie znalazlo sie az 4 osob. Czyli by nas bylo 5 osob na ten wyjazd. Nie chcialem takich ukladow w taka duza ilosc ludzi. Na poczatku planowalismy tylko 3 osoby razem na ten wyjazd. Wiec wrzystkie plany upadly. Na rozne poza canada wyjazdy lubie jak najmniejsze ugrupowanie. Wiec Postanowilem tym razem zaprosic osobe z polski ktora ma ochote wyjechac w okresie maj 2014 roku do USA canyonow. Takie sa moje planySmile) ja osobiscie bym zabral urlop 25-27 dni z pracy w miesiacu maj 2014. Tu wystawie taki sobie termin wyjazdu. 1). Moj wyjazd z Calgary 23 kwietnia powrot 18 maja.... 2) Moj wyjazd 29 kwietnia powrot 22 maja....3) moj wyjazd 2 maja i powrot 27 maja... Moge jeszcze ten termin przesunac na wyjazd az do 13 maja i powrot w czerwcu. W tym okresie jest najlepiej w Canyonach w USA. Z polski osoba by przyleciala do Denver Colorado. Ja bym podjechal samochodem Vanem i odebral bym z lotniska z Denver. Aby dojechac do lotniska z calgary do denver zabralo by mi 2-3 dni. To samo bym podwiozl osobe do denver colorado 2 dni przed koncem mojego urlopu. Czyli osoba z polski by przyjechala na conajmniej 21 nocek do usa. Po odebraniu osoby z lotniska pojechalismy Vanem na poludnie w kierunku Grand Canyon. Po drodze zatrzymalibysmy sie w Mesa Verde indianskich osiedlach pod szkarpa. I zwiedzilibysmy te miejsca. Zdjecia Smile[attachment=59552][attachment=59553]... Z tego miejsca pojechalibysmy do Grand Cannyon na poludnie. Tam bysmy zwiedzili grand cannyon i zeszli wdol do cannyonu spali w namiocie na campingu 1 lub 2 dni. powracajac na gore. Wtym czasie jezeli ktos by mial ochote to mozna zrobic przelot helikopterem ponad grand cannyon dodatkowo. Zdjecia Smile)) [attachment=59554][attachment=59555][attachment=59556][attachment=59557][attachment=59558]. Ztego miejsca pojechalibysmy na Wawe cannyon i tam spedzilibysmy 1 nocke zwiedzajac wawe canyon [attachment=59564][attachment=59565][attachment=59566]... Z wawe cannyon pojechalibysmy na polnocna czesc canyonu jezeli bedzie droga otwarta.. Z grand cannyon pojechalibysmy na Zion cannyon gdzie spedzilibysmy 3 nocki zaliczajac kilka tras w okolicy. Zdjecia z Zion Canyon[attachment=59559][attachment=59560][attachment=59561][attachment=59562][attachment=59563]....Smile Z Zion Cannyon pojechalibysmy do Bryce canyon i tam spedzilibysmy 1 nocke zaliczajac trase i zwiedzanie tego canyonu... [attachment=59567][attachment=59568].. Po Brace cannyon pojechalibysmy na Cannyon Lands i do Arches National Park.. Tam bysmy spedzili 4 nocki zwiedzajc i zaliczajac kilka tras w okolicy. Zdjecia z tego Canyonu..Smile...[attachment=59569][attachment=59570][attachment=59571][attachment=59572][attachment=59573].... Tak ten plan z wizyta do canyonow wyglada.. Jezeli ktos by mial ochote w ostatni dzien podjechac do denver na narciarskie stoki to mozna sie zabawic chociaz przez jeden dzien zjezdzanie na nartach Smile))... Ja zabieram samochod Vana i mozna spac wygodnie w srodku samochodzie przez ten okres czasu. jezeli ktos sobie zyczy osobno spanie takze posiadam 2 osobowy namiot do spania. Bedzie tylko jedna mozliwosc spania pod namiotem tak mysleuhmw dolinie Grand Cannyon. Kosztauhm Poniewaz sa to moje osobiste plany wyjazdu. Czyli ja jade sam jezeli nie znajde osoby do wyjazdu w tym czasie. Ja osobiscie pokrywam koszty paliwa i koszty wstepu do National Park .... Osoba musi zabrac na ten wyjazd ze soba..... Tylko 660 $ USA na jedzenie i drobne wydaki do campingu.i wejscia do museum.. plus przelot samolotem do Denver Colorado USA Smile Plus ubezpieczenie na wyjazd i pobyt w USA. Czyli jeszcze raz koszta na osobe z polski to tylko Bilet lotniczy do Denver + 660$ na reka na ta wycieczke...na 21-22 dni z polski. Jedzenie robimy wlasneok.. jezeli ktos sobie ma wielka ochote pojechac ze mna w tym czasie do USA to Zapraszam Smile. Zaznaczam jezeli by cos wypadlo z mojej z strony przed wyjazdem ze nie moglbym pojechac ...a osoba z polski miala juz bilet i nie mogla otrzymac pieniadze za ten bilet z powodu mojego klopotu. To zwracam przez western union na dana osobe do 1200 $ canadyjskich dollarow na koszta dla osoby z mojej winy. Jezeli ktos ma ochote na wyjazd do Canyonow to prosze pisac na moj emailSmile......bjcgrizzly@gmail.com
Ba to ziarno zasadzone ,żebyś nie musiał robić castingu Big Grin grizzly Big GrinSuper wycieczka

tomtur napisał(a):
Ba to ziarno zasadzone ,żebyś nie musiał robić castingu Big Grin grizzly Big GrinSuper wycieczka

Zasialem to ziarnoRolleyes Napewno nie bedzie stampede Smile. Moze ktos sie chetny znajdzie przypadkowo. Poczatkiem stycznia musze rezerwowac i get permit do spania w srodku Grand Canyon. Tak samo musze get permit na Wawe Canyon. A reszta bedzie sie posuwac normalna drogaok Pogoda w tym czasie powinna byc okey. Zauwazylem takze ze przeloty z Warszawy do Denver Colorado sa o wiele tansze niz przeloty z Warszawy do Calgary. Szczegolnie na poczatku miesiaca maj to mozna dostac tani biletok Tylko te glupie vizy do USA wisza kazdemu nad glowakwasny

Niesamowite te krajobrazy. Na żywo to musi być szał dla oczu Smile
Cisza wszedzie, glucho wszedzie, wyjazd bedzieSmile Chce zaznaczyc dla mnieWink Brak chetnych.Sad. Poczatkiem stycznia musze zabukowac moj urlop w pracy na ten okres. Tak samo musze pozyskac permit na wstep i spanie w srodku ,,Grand canyon. A takze musze pozyskac permit na Wave canyonSmile . Na wave canyon wpuszczaja tylko 20 osob dziennie, bardzo jest duzo jest chetnych na to miejsce. Reszta innych canyonow to bez problemow. Tak ze nie ma Castingu any stampede na ten wyjazd. Chetna osobe na wyjazd zabiore. A wszelkie koszta juz podalemSmile)). Jestem w tym szczery. Chce dodac ze osoba moze byc z Moskwy z Polski, z europy union z Chin i tak dalej. Chetni i zainteresowani tym wyjazdem prosze o contack na moj email.Smile)) Or priv...
Trza by było najpierw wizę dostaćuhm

tomtur napisał(a):
Trza by było najpierw wizę dostaćuhm

Z ta viza sa zawsze klopoty.kwasny Ale jezeli ma sie prace i place w polsce to jest troche innaczej. Po za tym kiedy zostawiasz rodzine i dzieciaki w domu to wtedy mysla ze powracaszok Widze ze masz ochote na wyjazdok. Po drugie musi sie miec takze dobry temat do opowiesci , na ten wyjazd. Dla tych co podrozuja po europie lub swiecie to nie ma takich klopotow. Jeszcze bardzo wazne to przy ubieganiu sie na wize ,,,Nie mozna im spominac ze sie w takich nieprzyjaznych dla amerykanow panstwach arabskich bylo....A najlepiej chwalic Israel i spomniec ze powizycie w USA bedzie na drugim planie zwiedzanie Izraeluok

Wiesz, o ile kiedyś te wizy były jakoś uzasadnione, bo Polacy do Kanady czy Stanów jak pojechali to zostawali zamiast wrócić, to teraz jest to zupełnie bez sensu.
Mamy ruch "bezgraniczny" po większości UE i nikomu się nie chce za pracą uciekać za ocean, bo pod nosem są bogate państwa i można wszystko legalnie załatwiać na dowód osobisty. A oni uparcie tych wiz się trzymają.
A żeby ubiegać się o wizę to na dzień dobry trzeba wyłożyć zdaje się parę stówek, za samą możliwość ubiegania sie o nią.

PiotrekDz napisał(a):
Wiesz, o ile kiedyś te wizy były jakoś uzasadnione, bo Polacy do Kanady czy Stanów jak pojechali to zostawali zamiast wrócić, to teraz jest to zupełnie bez sensu.
Mamy ruch "bezgraniczny" po większości UE i nikomu się nie chce za pracą uciekać za ocean, bo pod nosem są bogate państwa i można wszystko legalnie załatwiać na dowód osobisty. A oni uparcie tych wiz się trzymają.
A żeby ubiegać się o wizę to na dzień dobry trzeba wyłożyć zdaje się parę stówek, za samą możliwość ubiegania sie o nią.

To prawda Piotrek. Lobbisci a szczegolnie z Nowego Yorku chca zeby Polska wyplacila wrzystkim Zydkom mase pieniedzy za ich mienie uwlaszczone po drugiej wojnie swiatowej. Domagaja sie od Polski masy pieniedzy to jest wgranicy 120 milliardow dollarow. Przez to sa tak uparci ze nie popuszcza polakom bezwizowy wjazd do USASad Taka jest prawda w calym ich wymyslach. Na zarobki do USA to nie ma po co jezdzic kiedy w Europie mozna zarobic swietne pieniadze kiedy zna sie troche obcego jezyka. Canadyjczycy kiedys mogli wjezdzac do USA na prawo jazdy, a obecnie wrzyscy musza miec paszport na wjazd do USA. Ja duzo jezdzilem po USA i nikto dawniej nie posiadal paszportu. Tylko pokazalo im sie prawo jazdy i bylo sie u nich. A jezeli chodzi o prace to duzo ludzi z USA przyjezdza to do Alberty za praca i godziwa placa. Tu jest caly ten problem wydasz troche pieniedzy i nie oczymasz wizy. Aby to bylo innaczej zorganizowane ze placisz tylko za wize kiedy dostaniesz, a tak musisz zaplacic za oddech i ich slowo niekwasny

Fajna wyprawa i nie droga, szkoda że człowiek stary jest i zniedołężniały Toungue z samolotu musiałbym do szpitala trafić zaraz Big Grin a dopiero po rehabilitacji na wyprawę Smile
dzięki Polska służbo zdrowia...
A nie potrzebują tam u Ciebie kierowców dużych trucków? Chętnie opuszczę ten "dziki kraj" Smile
Przekierowanie