Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Traillon - interaktywna mapa Tatr
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym zaprosić do wypróbowania tworzonej przeze mnie mapy interaktywnej gór do planowania tras. Serwis dopiero co startuje i obecnie zawiera tylko Tatry, ale już wkrótce będą wprowadzane kolejne pasma górskie i nowe funkcjonalności. Byłbym wdzięczny za komentarze, zarówno pozytywne jak i te negatywne Smile
http://www.traillon.pl
Zerknąłem na to co można bez rejestracji. Cóż, póki co to trochę uboższa wersja "kalkulatora szlaków" ale przypuszczam że strona się rozwinie.
Wizualnie strona przyjemna ale najważniejsze to, że jest opcja pełnoekranowa. Bardzo wygodna rzecz do przeglądania.
Ciekawa inicjatywa.
Czekam na inne pasma górskie.
żadna nowość Kolego ;] Ale fajnie że Próbujesz
Może i nie jest to nowość ale podoba mi się przyjazny interfejs.
Dobrze by było by np po najechaniu na jakiś obiekt w "dymku" wyświetlały się informacje turystyczno - krajoznawcze.
W podsumowaniu trasy przydał by się do kompletu jeszcze jej profil.
Dla mnie ciekawy projekt ok
Wytrwałości! Smile

jacko napisał(a):
Może i nie jest to nowość ale podoba mi się przyjazny interfejs.
Dobrze by było by np po najechaniu na jakiś obiekt w "dymku" wyświetlały się informacje turystyczno - krajoznawcze.
W podsumowaniu trasy przydał by się do kompletu jeszcze jej profil.
Dla mnie ciekawy projekt ok
Wytrwałości! Smile


Wiadome dla ludzi bezcenne

Podoba mi się, nawet bardzo - prosta, nieskomplikowana, miła dla oka, choć może raczej dla ludzi, którzy już trochę Tatry znają.
Brakuje mi natomiast możliwości zaplanowania trasy np. z Kuźnic na Świnicę. Fajnie by było, gdyby mapa proponowała kilka tras alternatywnych np. od Zawratu, Świnickiej Przełęczy czy od Kasprowego.
Fajnie by też było gdyby sugerowała też trudności na danej trasie. Wśród turystów ciągle pokutuje przekonanie, że szlak czarny jest najtrudniejszy.
No i oczywiście aż prosi się aby rozszerzyć to na słowacką część Tatr. I to jest chyba dla mnie najważniejsze.

inanord napisał(a):
Brakuje mi natomiast możliwości zaplanowania trasy np. z Kuźnic na Świnicę.


A to mnie dziwi, bo ja z tym nie miałem problemu uhm

Osobiście z Kuźnic na Świnicę to znam wiele dróg, mieszkam pod Nosalem na Bystrem od 30 lat. Chodzi mi o to, żeby kliknąć np. Kuźnice a później Świnicę i żeby mapa pokazała kilka tras alternatywnych, podobnie jak w kalkulatorze tras. Tylko że tam jest to wszystko bardzo brzydkie i mało czytelne. A i propozycje tych tras nie zawsze są najbardziej logiczne.
Na traillonie ta mapa jest bardzo przyjemna dla oka, ma poziomice i w ogóle mi się podoba.

inanord napisał(a):
Chodzi mi o to, żeby kliknąć np. Kuźnice a później Świnicę i żeby mapa pokazała kilka tras alternatywnych


A, o to chodzi. Fakt, możliwość bezpośredniego planowania trasy do punktu docelowego bardzo by się przydała.

Wolę jednak papierowe mapy. Dużo więcej informacji, ciekawiej się ogląda/planuje i przede wszystkim nie trzeba być online.
Zgadzam się w 100%. Mapa tradycyjna, papierowa to podstawa. I nie tylko w planowaniu górskiej wyprawy. Jadąc gdziekolwiek w świat oprócz GPS-a zawsze mam ze sobą mapy papierowe. Ale taki kalkulator trasy też jest niezły. Bez problemu policzy odległość i czasy przejścia. Można używać jednego i drugiego.
Jasne, że mapy, ale tu oceniamy wytwór konia - interaktywną mapę tras. Fajna zabawa, ale do pełni szczęścia trochę brakuje np możliwości wydruku trasy chociażby w celu wstawienia grafiki do opisu wycieczki
Z czasem pewnie pojawi się i możliwość drukowania, tak myślę, bo to chyba początek tworzenia strony.
Zalogowałem się z ciekawości, popatrzę co więcej możliwości daje strona w tym przypadku choć narazie widzę, że tylko mozliwość zapisania swojej trasy.

jacko napisał(a):
brakuje np możliwości wydruku trasy chociażby w celu wstawienia grafiki do opisu wycieczki


Trochę źle się wyraziłem. Bardziej chodziło mi o możliwość zapisu lub kopiowania trasy jako plik graficzny

Jak na razie po zalogowaniu trochę mało opcji dostępnych, właściwie tylko zapis

Stron: 1 2
Przekierowanie