Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Przygotowania na wyprawę górską - asortyment.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Jako, że jest to moja pierwsza styczność z tym że forum, chciałbym się ze wszystkimi użytkownikami i pasjonatami gór serdecznie przywitać! - A teraz do rzeczy.. Smile

Ostatnio wpadłem na pomysł wypadu na własną rękę w nasze piękne polskie góry. Będę się tam starał wybrać między lipcem a sierpniem (czyt. okres wakacyjny) ale już postanowiłem solidnie się zaopatrzyć i przygotować do tej przygody życia!

Niestety, z podróżami górskimi mam niewielkie obycie jak również ze sprzętem dlatego postanowiłem zarejestrować się tutaj na forum i zapytać Was o pomoc w doborze odpowiedniego dla mnie ekwipunku.

Zaznaczam z góry, że będę na bieżąco pisał w tym oto temacie, bo chyba nie ma sensu o każdą pierdółkę zakładać nowego tematu, tak więc zaczynajmy.

1. PLECAK

...tutaj mam kilka propozycji:

I nie wiem czy powinienem się kierować ceną, czy marką czy to jest bez różnicy? A może po prostu, ktoś z Was posiada Podobny tornister i może zwięźle opisać + i - Wink

Dodatkowo bukłak? - Czy to jest forma gadżetu z kategorii "MUST HAVE" na wędrówki po górach czy raczej jako fajny ozdobnik, większość (jak nie wszystkie) plecaki oferują możliwość podłączenie bukłaka - czy już tradycyjne odkręcenie butelki i przechylenie by ugasić pragnienie przeszło do lamusa? Smile

2. ŚPIWÓR

..w tej kategorii mam straszliwy dylemat, ponieważ ceny są bardzo rozbieżne, a nie znam się na tym zupełnie, więc będę polegał tylko i wyłącznie na Waszych opiniach i sugestiach.

3. T-SHIRT ODDYCHAJĄCY

..a tu tylko dwie:

4. OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Analogiczna sytuacja co do śpiworów. Posiadam okulary przeciwsłoneczne za 100-150 zł = zwykłe. Czy powinienem zaopatrzyć się w coś innego czy takie zupełnie wystarczą?

Bym zapomniał - chłopak, wiosen 21, a bynajmniej tyle pojawi się przy wędrówce, wysokość 182 cm, ciężar 67 kg.

Zaznaczam od razu, że czym bliżej wyjazdu tym więcej na pewno pytań będzie z mojej strony odnośnie sprzętu ale i pewnie w innych kwestiach również - z góry wszystkim pomocnikom i doradcą DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam,
DearD
Deard trochę za mało informacji jeśli chcesz takich szczegółowych informacji do sprzętu .Jaka wyprawa ,na ile dni ,czy będziesz szedł od schroniska do schroniska ,czy z bazy gdzieś pod górami,a może w namiocie sprzęt w tych czasach jest wyspecjalizowany do każdej działalności górskiej zamiast tworzyć nowy post poczytaj te które już są a na pewno znajdziesz podstawowe informacje ,a jak już będziesz miał jakieś szczegółowe pytania to pytajBig Grinok[/b][/font][/i]
1. PLECAK
...tutaj mam kilka propozycji:

* PLECAK CAMPUS SARONG 85-90L WYPRZEDAŻ -40% !!!
* PLECAK HI-TEC RAUL V-LITE 55-60L WYPRZEDAŻ !!
* PROFESJONALNY PLECAK MCKINLEY 4F 55-65L PROMO -35%

Mam wrazenie że o coś innego chodzi niż o porady.
@tomtur
Planuję wycieczkę na 10-12 dni od schroniska do schroniska. Na pewno nie będę sam, ale na tę chwile nie potrafię określić jeszcze czy będą ze mną jeszcze 2 czy 3 osoby.

Przyznaję się szczerze - najpierw założyłem temat, a następnie zacząłem czytać posty innych forumowiczów, z których jasno wynika np. żeby kupić dobry plecak trzeba wydać nie mniej niż 500 zł... Strasznie dużo ale skoro trzeba, to trzeba. Rozumiem, że taki za 170 ~ 250 zł jest raczej jednorazowym, niż czymś co będzie można zabierać ze sobą systematycznie? Smile

@mirek
Nie rozumiem, czyżbyś sugerował jakąś reklamę z mojej strony? Jeśli tak absolutnie nie mam tego na myśli - ani nie jest to mój sklep, ani nikogo z moich znajomych.
DearD, najpierw się pofatyguj tutaj na forum poszperać w innych postach. Na ten temat było już sporo napisane. Chyba dowiesz się co Ci trzeba na górską wycieczkę 10 dniową.
Moim zdaniem nie powinno się oszczędzać na wyposażeniu, asortymencie. W wielu przypadkach dobrej jakości sprzęt może uratować życie. Polecam przeczytać książkę pt. .... Można się tam dowiedzieć ciekawych informacji.

tomasas1 napisał(a):
Moim zdaniem nie powinno się oszczędzać na wyposażeniu, asortymencie. W wielu przypadkach dobrej jakości sprzęt może uratować życie. (...)

Święta prawda. ok Poznałem to w ten weekend. Spora była różnica między goryczką pod Klaczańską Magurą i tą pod Suchym. Ta pod Suchym uratowała mi życie. Smile

Stachu to poznaliśmy twoje zdanie co do asortymentuBig Grin ,a co sądzisz o sprzęcie turystycznym uhm

tomtur napisał(a):
Stachu to poznaliśmy twoje zdanie co do asortymentuBig Grin ,a co sądzisz o sprzęcie turystycznym uhm

Bez tego sprzętu [attachment=52120] byśmy zalegli pośród strug deszczu w Wąwozie Prosieckim. Wink

a jaki plecak turystyczny polecacie na wyprawę na około 3 dni do zakopanego? Zbliża się ostatni ciepły weekend w tym roku więc trzeba skorzystać!
wygodny Smile
Przecież nie kupujesz plecaka 3dniowego, tygodniowego itd.
Przymierz w sklepie, spróbuj szelki dopasować, pas biodrowy i sam zobaczysz.

Mnie wystarcza około 60l - niezależnie od ilości dni Smile

PJack napisał(a):
wygodny Smile
Przecież nie kupujesz plecaka 3dniowego, tygodniowego itd.
Przymierz w sklepie, spróbuj szelki dopasować, pas biodrowy i sam zobaczysz.

Mnie wystarcza około 60l - niezależnie od ilości dni Smile

Z 60l to bym wędrował od Jakucka do Ojmiakonu. Smile

pawelp29 napisał(a):
a jaki plecak turystyczny polecacie na wyprawę na około 3 dni do zakopanego? Zbliża się ostatni ciepły weekend w tym roku więc trzeba skorzystać!

Spamer - reklamiarz p....ony. Ukryte linki. Namnożyło się tego badziewia...kwasny

Oj namnożyło... Choć szczerze mówiąc tym powyższym zachowaniem i linkiem (już usuniętym) jestem zniesmaczony. No, żeby poważny sklep górski (tak mi się wydawało że poważny) na forum górskim wcinał się z ukrytą reklamą to tego tu jeszcze nie było.

A swego czasu robiłem tam całkiem nie małe zakupy. Więcej już tam raczej tego nie zrobię.

Pedro napisał(a):
Oj namnożyło... Choć szczerze mówiąc tym powyższym zachowaniem i linkiem (już usuniętym) jestem zniesmaczony. No, żeby poważny sklep górski (tak mi się wydawało że poważny) na forum górskim wcinał się z ukrytą reklamą to tego tu jeszcze nie było.

A swego czasu robiłem tam całkiem nie małe zakupy. Więcej już tam raczej tego nie zrobię.

Stracili Takiego klienta;]

Stron: 1 2 3
Przekierowanie