Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Schronisko Szwajcarka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kochani w maju chcę zobaczyć Rudawy Janowickie i mam w planach kwaterować w Szwajcarce...czy ktoś z Was był w tym schronisku?
Słyszałam już różnie opinie o nim i już sama nie wiem kto ma rację.
Piszcie o swoich odczuciach co do tego miejsca.
Z góry dziękuję Smile.
Mam nadzieję,że w dobrym dziale zamieszczam temat, a jeśli nie to przepraszam i proszę o wyrozumiałość i przeniesienie do odpowiedniego Smile.
napisz czego oczekujesz od schroniska, będzie mi łatwiej udzielić Ci odpowiedzi ...
Cóż wiadomo,że schronisko to nie hotel i nie ma co oczekiwać standardu jak w hotelu ale naczytałam się że wyrzucają turystów gdy nie mają miejsca, że właściciele są nie przyjemni itd.
Nie jestem pieskiem francuskim więc te warunki nie są dla mnie priorytetem ale jestem ciekawa czy rzeczywiście obsługa jest tak fatalna?
Obsługa się zmieniła jakiś czas temu, więc nie wiem kiedy Twoi znajomi mieli mieć "te jazdy" z prowadzącymi schron, ale o ile wolisz np schronisko na Hali Kondratowej, od Kalatówek i Roztokę od nowego MOKa, czy tego czegoś fastfoodowego na Kasprowym to pewnie Ci się spodoba, myślę co jeszcze ... Szwajcarka jest w rejonie gdzie "kwitnie" agroturystyka, a np miejscówka "U Kudłatego" w Trzcińsku, albo Tabor Pod Krzywą w Sokolikach /baza treningowa Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego/ na pewno Cię nie wystawią do wiatru, bo jak nie prycza, to przynajmniej materac pod dachem, albo namiot dostaniesz ... w te miejsca o których piszę jest możliwość kontaktu telefonicznego i doinformowania się w sprawie wolnych miejsc, tak samo zresztą jak i do Szwajcarki, więc ... dobrego pobytu w moich stronach życzę.
Sylwester, dziękuję Ci bardzo za Twoją wypowiedz. Tym bardziej się cieszę, bo jak się okazuje jesteś z tamtych stron Smile. Mam nadzieję,że nie uraziłam pisząc negatywnie o Szwajcarce, a raczej pracownikach?
Sprawdzę sobie miejsca, które polecasz i z pewnością coś wybiorę Smile.
Jeśli jest jeszcze ktoś kto ma coś do dodania, piszcie Smile.
Chciałabym wszystkich uspokoić Wink Po przeczytaniu wielu negatywnych opinii nt. Szwajcarki zaczęliśmy mieć wątpliwości, czy tam nocować, ale na szczęście zaryzykowaliśmy!

W 2014 roku zmienił się właściciel schroniska. Ten obecny to ciepły, przemiły Pan po 50tce, który z werwą i entuzjazmem przywraca schronisku blask. Spędziliśmy tam 2 noce we wrześniu tego roku w pokoju 19-osobowym i było naprawdę sympatycznie. Również ludzie, którzy tu przyjeżdżają, są bardzo przyjaźni, zupełnie inni niż zadzierający nosa turyści w Tatrach. Oprócz prostego, smacznego menu i pysznej szarlotki, można posiłkować się ogniskiem i rosnącą dziko jabłonią Wink

Z całego serca polecam Smile
Czy ktoś wie jak nazywa się nowy Chatkowy? Polecam wszystkim Szwajcarkę, jest super miło i smacznie(szarlotka!!!) klimat jak za dawnych lat Smile Dziękujemy, na pewno wrócimy na niejeden Koncert!
Schronisko bez piwa to jak kobieta, która nie robi.... Toungue
.....obiadu.
Przekierowanie