Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: impregnaty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam robaczki proszę o pomoc w doborze impregnatu do butów na babiej sprawdził sie impregnat Fazika za co mu dziekuje a może ktos poleci mi coś jeszcze ... a teraz do jakich bucików Anetta skóra z gore ja nabuk też z jakąś membranką... pytanie zasadnicze czy w płynie czy lepiej forma pasty lub kremu z góry dziekuję wszystkim i pozdrawiam...
Rycho-polecam Ci preparaty do impregnacji firmy NIKWAX-są różne w zależności z jakiego materiału zostały wykonane buty-(np.skóra,nubuk,zamsz etc.-stosuje się je także do butów z membraną)
Więcej informacji znajdziesz na stronce  www.skionline.pl  w dziale sprzęt.
dzięki Etker... dodam tylko że mój na bazie silikonu nazwał bym lajtowym to jest na jakies małe opady i tak samo mały kontakt z wodą
Pod tym adresem znajdziesz produkty Nikwax, to jest ten preparat który miałem na Babiej, sprawdza się zawsze no chyba że chodzę po kostki w wodzie przez kilka godzin, wtedy bywa mokro ale buty to nie gumiaki.
http://www.nikwax.co.uk/pl-pl/products/p...abricid=-1
Ja tez uzywam Nikwaxu - mam buty Asolo, skora licowa, bez gore - na poczatku uzywalam plynnego (kilka impregnacji), pozniej zaczelam impregnowac woskiem Nikwaxu. Polecam! Zwlaszcza ten wosk (glany tez nim traktuje i rowniez nie przemakaja).

Polecane sa tez impregnaty Meindla - ale nie stosowalam, trudniej dostac.. (cenowo nie wiem jak w porownaniu z Nikwaxem)


P.S.
Jak chodzi o impregnacje kurtek - zrobilam doswiadczenie Big Grin zwiekszylam wartosc mojej starej szmaty (czyt. kurtki campusa Toungue ) o ok.50,-, zaimpregnowalam ja Nikwaxem do kurtek - i kochane Tatry daly mi mozliwosc sprawdzenia czy to cos warte - owszem, troche dluzej niz 5 min przy siarczystej ulewie mialam sucho, po tym czasie kurtka byla jak dawniej (czyli zaczela chlonac wode lepiej niz gabka Big Grin) - wniosek: campusowi nic nie pomoze, ale moze przy normalnych kurtkach sie impregnat sprawdza Wink
dzieki za wszystkie rady znalazłem... czekam na przesyłke... na tej stronce jest firma którą proponujesz Majka ... dzieki i pozdrawiam
http://www.8a.pl/index.php?wybwal=&kat=1...ort=&kto=2
pytanko - czy Wam tez sie zdazylo ze buty sciemnialy na stale po impregnowaniu?
uzywalam nikiwaxu tkanina i skora (tego z aplikatorem w gabce) i moje butki gorskie (skora z membrana) z szafirowych zmienily kolor na granatowo - czarne... najlepsze, ze kiedy robilam "probe" zalecana przez producenta to nic takiego nie wykazala...
jaki impregnacik do butkow najlepszy na zime jest???
i impregnat w plynie czy wosk?
Jak nie masz membrany to bez namysłu zainwestuj w wosk, jest ze wszystkiego najlepszy, ja używam w płynie (wcierany) do butów z membraną, ponoć najmniej skuteczny jest spray. A że buty ściemniały ... nic się nie przejmuj, to nie wystawa, nabrały po prostu, jak to mówią: szlachetności Wink
hehe nie przejmuje sie...
przynajmniej wygladaja teraz na uzywane tak jak faktycznie saSmile
czasem mi tych moich butkow zalToungue
a w wosk nikiwaxa czy jakis inny???
wogole jak firma produkujaca impregnaty najlepsza jest?
pozdro papa
Moje wiecznie cieknące treki zaimpregnowałem taką pastą (LINK) i mam spokój.
ja tez impregnowałem buty nikwaxem w zeszłym roku,chyba dwukrotnie, tez ściemniały i z bardzo ciemnego niebieskiego zrobiły się prawie czarne,jednak wody jeszcze nie puściły, a podczas ostatniej wyprawy na Turbacz miały okazje namoknąć gdy wpadałem w kałuże ukryte pod śniegiem, które sięgały stuptutówBig Grin wosk tez zmieni wygląd butów i pogorszy znacznie oddychalność.
a wogole, to jak czesto impregnujecie buty???
i ile impregnatu zuzywacie na jedno impregnowanie???
bo ja nie wiem czy dobrze robie, ale impregnuje: albo jak mi juz butki przemokna, albo przed "wieksza" wyprawa (zwlaszcza w zimie), kiedy sie spodziewam deszczu lub sniegu
więc wg mnie poprawnie.dobrze jest jeszcze przed impregnacja delikatnie pomoczyć powierzchnie, impregnat lepiej sie wtedy wchłania ale konieczne to nie jest

gosia3ek napisał(a):
a wogole, to jak czesto impregnujecie buty???

Wcale. I w bucie sucho Big Grin

Kaś napisał(a):

gosia3ek napisał(a):
a wogole, to jak czesto impregnujecie buty???

Wcale. I w bucie sucho Big Grin


Kas może jeszcze nie chodziłaś chciaż parę godzin po mokrym śniegu ?

W innym wątku pisano o wosku, oczywiście jest to najlepszy impregnat ale nie nadaje sie do wszystkich butów, choćby tych z membrana gore-tex itp. to się raczej mija z celem kupowania butów np na lato z membraną i walenie na nie wosku.

Stron: 1 2 3
Przekierowanie