Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Skarpety wisportu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na forach nieraz bardzo dobrze pisałam o skarpetach wisportu. To zmieniło się.
Przeżyłam dziś niezłe rozczarowanie. Zakupiłam skarpety zimowe wisportu, hmm jakość poleciała na łeb na szyję. Moje poprzednie były idealnie wyprofilowane, dostosowane do anatomii stopy. Takie też widnieją na stronie http://www.wisport.com.pl/Skarpeta%20zim...,shop.html Mam zaś skarpety jednakowe, bez podziału na prawą i lewą, szew nad palcami nieciekawy, końcówka pomiędzy końcem palców, a miejscem, gdzie zaczynają się przedziwna, wygląda jakby do kwadratowej części, gdzie jest stopa doszyto tę część na palce tworząc takie wystające trójkąciki. Wgląda to fatalnie. Mam założone na stopie, te wystające trójkąciki mogą być miejscem stwarzającym w czasie noszenia niezłe kłopoty, szew może obcierać stopę.
Tak w temacie skaprpetkowym, to ostatnio zakupiłem skarpety firmy Mund, model Himalaya. To juz moje drugie skarpetki Munda. Musze przyznać ze relacja ceny do jakości jest calkiem fajna
Ja swoje pierwsze skarpety kupiłem przy okazji kupowania butów firmy Hanzel. Wisport najwyraźniej na jakiejś płaszczyźnie z nimi współpracuje. Moje skarpety nie są zimowe, maja podział na lewa i prawą, pasują dobrze do nogi, ale (zawsze musi być) po mniej więcej 15 km marszu zaczynam czuć że moja pięta woła o odpoczynek. Zastanawiam się czy to wina butów czy skarpet...

Za to faktem jest że noga mniej się poci w specjalnyc skarpetach.

tomekcybula

a jakie skarpety polecacie na narty? Bo rozglądam się ale nie wiem na co zwrócić uwagę, a szczególnie na jaką firmę. AAA jeszcze na szybko zapytam jaki skład powinna mieć bielizna termoaktywna 100% poliester jest ok?
dobrze że ktoś napisał o skarpetach. Wiadomo na zimę zwykłe ciepłe skarpety. Jednak szukam takich odpowiednich i specjalnych skarpet do chodzenia po górach.
Chodzi do butów trekingowych. Żeby były cieple, wytrzymałe, żeby stopa się nie pociła etc.
Cena nie gra roli ?
To juz moje drugie skarpetki Munda. Musze przyznać ze relacja ceny do jakości jest calkiem fajna
Moje najlepsze skarpety to Lorpen.
te skarpety lorpen w jakie cenie ? gdzie można je kupić ?
te skarpety lorpen w jakie cenie ? gdzie można je kupić ?
w Zakopanem na KrzeptówkachSmile
Nie znam gdzie w polsce. Znam tylko ze w Canadzie ceny szkaltuja sie od 17 dollarow do 50 $ canadyjskich. Na wyprawe na Mont everest to napewno musisz wylozyc 50$. Ja mam ciensze i grubsze. Placilem od 17 $ do 22 $ .
Uzywam od kilku lat skarpet Wisportu (zimowych i wielosezonowych) i jestem zadowolony. Sa dobrze dopasowane do mojej stopy, czuje w nich komfort. Cena nie jest wysoka.
Nie polecam skarpet letnich (Wisport) sa dosc grupe i przy wiekszym wysilku noga sie w nich poci, zwlaszcza gdy temperatura skoczy powyzej 20st.
Przekierowanie