Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: A może tak troszkę zagadnień z tatrzańskiej topografii?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ponor to miejsce gdzie wody powierzchniowe znikają by płynąć w podziemnych pustkach, wywierzysko jak już wspomniano to sytuacja odwrotna. Ładnie można to zaobserwować śledząc bieg Kościeliskiego Potoku - wywierzysko Lodowe Źródło odwadnia część Czerwonych Wierchów i Małej Łąki oraz Miętusią, idąc wyżej w rejonie Pisanej można zobaczyć liczne ponory gdzie potok częściowo naprzemiennie pojawia się i znika.

Sokół

No to co, jedziemy dalej z dolinami,... Odpowie Ktoś w końcu na pytanie, co to jest Dolina Walna, poda jakieś przykłady po obu stronach Tatr...?
Edytowałem już post 29 w tym temacie, na początek powinno wystarczyć. Ale chętnie dowiem się czegoś nowego uhm

Sokół

Cóż, pogadajmy może teraz troszkę o stawach.

I moje pytanie w związku z tym tematem. Jak nazywa się najniżej położony w Tatrach Wysokich staw?
po polskiej stronie to Niżni Toporowy Staw 1089 m n.p.m.

tylko nie wiem czy to już Tatry Wysokie są Smile

Sokół

Gdybyś uważnie przeczytał cały ten temat - wiedziałbyś - że ten wymieniony przez Ciebie staw leży w Tatrach Zachodnich.

Szukaj więc dalej... Smile
Ok więc niech zgadują Ci co uważniej czytali...

Brzmi to jak reprymenda panie sztajger... uhm

Sokół

Jak zwał tak zwał. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz ten stawek panie z GLZ-tu
Skoro Toporowe Stawki odpadają, proponuję, przeszukawszy mapę, po polskiej stronie: Wołoszyński Stawek 1245 mnpm, po słowackiej: Czarny Staw Batyżowiecki, nie znam dokładnej wysokości, ale to oczko wodne leży ok. 20 metrów niżej niż Wołoszyński Stawek (swoją drogą wpiszcie tę nazwę w googla - jedyny wpis to z forum 321góry.pl... Smile

Sokół

1230 m.n.p.m. Czarny Staw batyżowiecki - bingo.
(bedeker tatrzański rulezzz...)
w encyklopedii Paryskich uważnie czytając znalazłem Toporowy w Tatrach Wysokich uhm

Sokół

dr.Etker napisał(a):
Otoczenie Doliny Olczyskie-to tereny na zachódod Doliny Suchej Wody-zatem Nosal i Kopieńce-to Tatry Zachodnie Wink

Popatrz, Doktór wyraźnie napisał. blink
Mordimer, uszy do góry!
Doktór jest tu nadsztygarem i trzeba go słuchać. A my - ślepry... cóż możemy...

Swoją drogą - fajnie, że tu zaglądasz. Może rzucisz jakieś hasło? Może chcesz coś o stawach napisać?

nie nie ja tylko gościnne występy Smile

no wiesz dla mnie na 1 miejscu są encyklopedie, przewodniki itp...

na drugim miejscu dr. Nadsztygar

Ale encyklopedie też ponoć mają błędy

Sokół

I takowy właśnie udało Ci się wychwycić. To co, zapisać Cie w sobotę do pracy w nagrodę?

Nie no, gościnne wystepy to jedno, a próby napisania czegoś to drugie. zachecam Cię do angażowania sie w tym temacie. To nieważne, że cos źle napiszesz Ty lub ja. Są osoby,które wychwycą nasze błędy. A my dzieki temu nauczymy się ich nie powtarzać..
wszystko ok... Racja tylko jedna rzecz mnie zniechęca i nie ma ona

związku z wiedzą czy niewiedzą...

W nagrodę możesz delikatnie zmienić ton swoich wypowiedzi.

Z lekko szyderczego na normalny ( jeśli potrafisz )
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie