Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Nowe Pokoje - Nowi użytkownicy - aa kilka starych pomysłów....
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Sokół

mam kilka pomysłówna to, aby Nasze Forum było jeszcze lepsze niż jest obecnie Tylko proszę nie krzyczcie...... kwestia obgadania co komu pasuje....

Zauważyłem, że postów niewiele przybywa w ciągu dnia... niewielu sie też kręci użytkowników....
a więc.....

1. Z pokoju TURYSTYKA GÓRSKA
wydzielić trzy pokoje odrębne.

a) Tatry
b) inne Góry Polskie
c) góry za granicą

nazwy pokoi wymyśli się lepsze ;pRolleyes


2. Pokój ROZMOWY O GÓRACH będzie wtedy bardziej przejrzysty..... jesli Turystyka będzie podzielona


3. Otworzyć nowy pokój - jedynie konkursowy - Quizoroom albo coś w tym rodzaju - każdy z Forumowiczów będzie w nim mógł zadawać zagadki innym - każdy ma swój temat 0- np ja mam ZAGADKI SOKOŁA i tam wklejam swoje innocent mogę zorganizować cykl zagadek np 30 pytań i zwycięzca otrzymuje nagrodę książkową albo piwną.

Pomysł jest sprawdzony i zachęcam do zastanowienia się nad nim, bo w obecnej chwili zagadki są mało przejrzyste i mało widoczne.

4. Zdecydowanie rozwinąć temat Konkursów Fotograficznych. Proponuję jednak sam pokój zmienić na
fotografia i oprócz samych konkursów pogadać też o sprzęcie, wymienić się doświadczeniami w tym dziale, przecież kazdo z nas fotografuje...

5. Po wprowadzeniu zmian proponuję wysłać z panelu administracyjnego forum krótką informację do wszystkich Userów o zamieszczonych na Forum zmianach z zachętą osobistego zajrzenia. jest to również do zrobienia Smile)

6. Jestem za przygotowaniem spotkania górskiego w grudniu w Beskidach.

7. Nie krzyczcie na mnie.....

Smile))

oczywiście służę wszelką pomocą we wprowadzaniu zaproponowanych przeze mnie zmian....
Zwolnij Sokole, nie ma potrzeby burzyć ścian, gdy można tylko przemeblować wygodniej mieszkanie. Chcesz pisać o innych górach załóż temat o górach które chcesz promować, chcesz zadawać zagadki - jest temat o zagadkach, jest też temat o fotografii, troszkę poszukaj to znajdziesz, a co do spotkania to ustal dogodny termin, zaproś ludzi, kup browary i czekaj ...
Zgadzam się z Sylwestrem,nie wiem czy jest sens zmieniac cos co dobrze funkcjonuje i nikomu nie przeszkadza...
Wiem, że sokoły patrzą na wszystko z przestrzeni powietrznych. Zostań na ziemi. Jestem za Smoko-Pajęczakiem. Chcesz swój temat na GFD, to go sobie wytwórz i my radzi się dołączymy. Admin już raz pytał nas o ewentualne zmiany. Ja jestem konzerwatywny. Myślę, że nasze forum nam daje dosyć swobody.
Co do spotkania grudniowego w Beskidach, jestem w pełni za. Jeszcze na ten termin bym mogł fajną budę załatwić.
[attachment=15596]
W jednym się zgadzam z Sokołem. Wątek "Zagadki..." jest bardzo popularny wśród forumowiczów, wśród niektórych nawet bardzo Wink Może warto zrobić oddzielne forum z zagadkami gdzie każdy będzie ciągnął swój wątek uhm
A ja bardzo proszę możliwie jak najwięcej Forumowiczów o wypowiedź w zadanej przez Sokoła kwestii. Nawet jeśli czyjeś zdanie już ktoś wyraził to proszę o napisanie "tego samego". Będzie wtedy wiadomo kto jest za, kto przeciw.

Osobiście wszystkich zmian na raz bym nie wprowadzał. Rewolucji chyba nie trzeba robić bo wszystko mam nadzieję w miarę nieźle funkcjonuje. Jednak być może spojrzenie osoby nowoprzybyłej, nie przywykłej do pewnych zwyczajów tutaj panujących może być ciekawe i może warto rozważyć część pomysłów. Nie trzeba myślę się zamykać od razu na wszelkie propozycje zmian, to że jest dobrze nie oznacza że nie może być lepiej. Napiszcie zatem jeśli możecie co o tym wszystkim myślicie.

Sokół

Cześć. Dziękuję za wszystkie komentarze. bardzo fajnie, że wszystkie pomysły nie przejdą. Mam tylko nadzieję, że weźmiecie je pod uwagę....
A na zagadkach to mi najbardziej zależy no....

Miłego dnia wszystkim!

Sokół napisał(a):
1. Z pokoju TURYSTYKA GÓRSKA
wydzielić trzy pokoje odrębne.


jestem zaSmile obecnie szybkie znalezienie interesującego nas tematu w "turystyce", jak różwnież w "wyprawy relacje, opisy" jest dosyć trudne, chociaż po utworzeniu 3 pokoi trzeba będzie pomyśleć nad sposobem umieszczania opisów z poszczególnych wypraw, dotychczas wrzucanych hurtem do wątków dla poszczególnych pór roku

Sokół napisał(a):
Otworzyć nowy pokój - jedynie konkursowy - Quizoroom

waham się... czy wtedy nie będzie zbyt dużo zagadek na raz?? chociaż poziom niektórych zagadek znacznie odbiega od reszty i patrząc od tej strony to dobry pomysł.

Sokół napisał(a):
Zdecydowanie rozwinąć temat Konkursów Fotograficznych


bardzo zaSmile jest tu masa ludzi, którzy bardzo dużo wiedzą o robieniu fotek i chętnie bym się czegoś od nich dowiedziałaSmile

to co nowe nie zawsze jest gorsze i nie można od razu tego odrzucać bo "stare się sprawdza". pomysły nowych użytkowników, którzy wnoszą świeży powiew na Forum i niejako piszą "z zewnątrz" są jak najbardziej warte przemyślenia i przedyskutowania.

aaaaa nio i jeszcze jedno:
spotkanie w Beskidach jak najbardziej okSmile domyślam isę że w grę wchodziłyby zachodnie. dla mnie bez różnicy - bardzo, bardzo zaBig Grin

Ja powiem tak: generalnie uważam, że jeśli jest jakiś dobry pomysł to na pewno warto o nim podyskutować, a ewentualne zmiany z tego wynikłe nie oznaczają iż stan poprzedni był do bani, czy też funkcjonował źle itd.

Co do tworzenia nowych pokoi: w dziale "Turystyka Górka" rzeczywiście panuje mały rozgardiasz. Być może starzy wyjadacze pamiętają każdy wątek ale np. nowe osoby mogą stracić dużo czasu (oraz chęci) na przeszukiwanie serwisu. Te 3 pokoje: Tatry, Góry Polskie - a może Karpaty i Sudety (razem lub oddzielnie) i Zagranica to absolutne minimum (bo jest jeszcze popularna wspinaczka skałkowa). Informacje pogodowe można by było zostawić przyklejone na górze.

Kolejne trzy pokoje nie wymagają moim zdaniem liftingu. Co do zagadek to nie wiem czy osobny pokój jest potrzebny.

I pozostaje kwestia zdjęć. Tu pewnym pomysłem mógłby być pokój o nazwie "Fotografia" z pod-pokojami: Galerie Użytkowników, Konkursy, Rozmowy o fotografii. Plus minus...

Taki jest mój odzew na poruszony temat.
Owocnych dyskusji życzę Wink

Sokół

Mallaidh napisał(a):
I pozostaje kwestia zdjęć. Tu pewnym pomysłem mógłby być pokój o nazwie "Fotografia" z pod-pokojami: Galerie Użytkowników, Konkursy, Rozmowy o fotografii. Plus minus...



to jest najlepszy pomysł, ale nie pamiętam, czy to było w tym skrypcie wykonalne..... dlatego się nie rozpisywałem.

Jeśli chodzi o skrypty i wykonalność, to ja w ogóle nie mam pojęcia więc się już zamknę Wink

Mallaidh napisał(a):
Co do tworzenia nowych pokoi: w dziale "Turystyka Górka" rzeczywiście panuje mały rozgardiasz. Być może starzy wyjadacze pamiętają każdy wątek ale np. nowe osoby mogą stracić dużo czasu (oraz chęci) na przeszukiwanie serwisu. Te 3 pokoje: Tatry, Góry Polskie - a może Karpaty i Sudety (razem lub oddzielnie) i Zagranica to absolutne minimum (bo jest jeszcze popularna wspinaczka skałkowa). Informacje pogodowe można by było zostawić przyklejone na górze.



to faktycznie dobry pomysł - popieram dokonanie zmian

Mallaidh napisał(a):
...

Co do tworzenia nowych pokoi: w dziale "Turystyka Górka" rzeczywiście panuje mały rozgardiasz. Być może starzy wyjadacze pamiętają każdy wątek ale np. nowe osoby mogą stracić dużo czasu (oraz chęci) na przeszukiwanie serwisu. Te 3 pokoje: Tatry, Góry Polskie - a może Karpaty i Sudety (razem lub oddzielnie) i Zagranica to absolutne minimum (bo jest jeszcze popularna wspinaczka skałkowa). Informacje pogodowe można by było zostawić przyklejone na górze.

mozna by było podzielić w ten sposób jak napisałeś, ale zostac by musiał jakiś temat ogólny, bo np. co zrobić z takimi tytułami jak: Plany wakacyjne 2008 ; Kontuzja - i co dalej.....,itp. ? musiał by być dodatkowy temat.
Natomiast wyprawy relacje opisy można jak najbardziej podzielić, na pasma górskie, co by nam ułatwiło szybsze znalezienie opisu jakiegoś wejścia, drogi itp.


Mallaidh napisał(a):
Kolejne trzy pokoje nie wymagają moim zdaniem liftingu. Co do zagadek to nie wiem czy osobny pokój jest potrzebny.

Zagadki można by było rozdzielić na podtematy, by uniknąć takich sytuacji że nie wiadomo na co odpowiadać, jak to niektórzy robią, zanim padnie odpowiedź na poprzednią to zadają następną zagadkę.

Mallaidh napisał(a):
I pozostaje kwestia zdjęć. Tu pewnym pomysłem mógłby być pokój o nazwie "Fotografia" z pod-pokojami: Galerie Użytkowników, Konkursy, Rozmowy o fotografii...

Tu się zgadzam z większością ... znawcą fotografii nie jestem, niech będzie tak jak chcą najaktywniejsi w tym temacie.


Propozycji jest kilka i myślę, że nie należy zmieniać wszystkiego na raz a sukcesywnie co jakiś czas, co nas ustrzeże od jakiegoś chaosu Wink
pozdrawiam

Sokół

Pablo napisał(a):
mozna by było podzielić w ten sposób jak napisałeś, ale zostac by musiał jakiś temat ogólny, bo np. co zrobić z takimi tytułami jak: Plany wakacyjne 2008 ; Kontuzja - i co dalej.....,itp. ? musiał by być dodatkowy temat.



To proste. Jest na to miejsce w pokoju "Rozmowy o górach". tam poruszalibyśmy sprawy i zagadnienia ogólne oraz "filozofię gór". Natomiast pokój "Turystyka" podzieliłbym na kilka podpokoi...

Przychylam się do zmian w dziale Turystyka górska na podział, który został zaproponowany. Wydaje mi się, że Sokół ma rację, że w pokoju "Rozmowy o górach" można by poruszać kwestię kontuzji itp. Jeżeli chodzi o zagadki-to nie rozbudowywałabym tego tematu aż tak bardzo, ale to dobry pomysł, aby uniknąć pewnego chaosu, który tworzy się gdy kilka osób zadaje zagadki i czasem można pogubić się, która została rozwiązana, a która nie.
Co do Fotografii to sądzę, iż dobrym pomysłem jest stworzenie osobnego pokoju z pod-pokojami. Wielu z nas interesuje się tą tematyką. Sama chętnie poczytałabym Wasze rady i wskazówki, myślę, że każdy by wyciągnął coś dla siebie.
Zgadzam się, że ewentualne zmiany trzeba wprowadzać nie wszystkie na raz, bo nie połapiemy sięWink
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie