Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Trekking wokół Stubai
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.
Planuję w lipcu trekking wokół Stubai "Stubaier Höhenweg".
Proszę o info w temacie trudności. Mam sprzeczne informacje. W jednych relacjach jest zakwalifikowany jako średnio trudny, w innych trudny. Pytanie moje: czy występują tam jakieś szczególnie trudne momenty i jak trudne? Mam na myśli łańcuchy, liny, niebezpieczne ekspozycje. Mam doświadczenie trekkingowe górskie ale nie mam i raczej nie planuję mieć wspinaczkowego czy typu "via ferraty"
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie będę wdzięczny za info.
Proszę też o polecenie innego ciekawego, malowniczego trekkingu w austriackich Alpach na 6 do 8 dni, najlepiej okrężnego lub z w miarę łatwym powrotem do miejsca startu. Nocleg głównie w namiocie, czasem schronisko.
Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam Artur
Ja nie byłem. Tylko mogę doradzić, co przeczytałem. Trekking wygląda na huśtawkę - do góry i w dół. Klettersteigów nie ma. Jedynie, że byś chciał w końcówce wyjść na Habicht lub Ilmspitze od Innsbrucker Hütte. Czego się można spodziewać? Możesz natrafić na pola śniegowe i mogą się wtedy przydać raki i czekan. Trasa wygląda zachęcająco, sporo schronisk. Nie wiem, jak w tym roku będzie z zakwaterowaniem. Nigdy nie było problemu (matratzenlager). Jednak mogą chcieć zamówienia do przodu i jakąś formę negatywnego testu na Covid.
Arturo, przejdź i napisz relację. Chętnie poczytam i też się kiedy skuszę. Smile
Dzięki za info. Planuje iść z dziewczyną i nie wiem czy da radę. Cały Tour du Mont Blanc w ostatnim liocu dala radę zrobić i to całkiem sprawnie. Nie planuję brać raków i czekana. Nie wiesz może na ile są wymagające te pola lodowe? Planuje iść w połowie lipca.
Pozdrawiam Artur
Przekierowanie