Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: Sankami na Morskie Oko ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pierwszy raz zimą wybieram się na MO, całą familią Smile
Mam pytanie czy, bez problemu drogą do MO mogę ciągnąć na sankach dziecko ? Czy na całym odcinku jest śnieg ? Wiem że w parku nikt soli nie sypie Wink ale czy jakieś pługi nie jeżdżą tego nie wiem i nie chciałbym, bo nieść 4 latka nie mam zamiaru a sam nie dojdzie Wink

Kolejna sprawa to bezpieczeczeństwo, czy po drodze w obecnej sytuacji są możliwe lawiny ?
Bo wiem że z ich powodu gineli ludzie na tej drodze.

Przy okazji zapytam czy schronisko jest czynne , dania na wynos ?

Wycieczkę planujemy w niedzielę.
Chyba najlepiej jak zadzwonisz do schroniska i zapytasz o warunki i ich pracę.
Lawina Cię raczej nie zmiecie.

I pamiętaj, że nad Morskim Okiem po zmroku robi się ciemnoToungue

szewczyczek napisał(a):
I pamiętaj, że nad Morskim Okiem po zmroku robi się ciemnoToungue

Wiem, zbyt dużo afer o tym było , spokojnie policji nie będę wzywał Smile
Dzwoniłem już do schroniska i dają na wynos.

Mam nadzieję że nie ma zakazu jazdy sankami pod górę Smile
Jeśli śniegu nie będzie na jezdni to wrócimy się na Rusinową Smile

Byłem i nigdy więcej MO zimą.
Są piękniejsze miejsca zimą w Tatrach.
A co, brzydko było?
Czy może o ilość ludzi chodzi?
Kurczę, właśnie sobie uświadomiłem, że jeszcze nie byłem nad Morskim Okiem zimą.
Nie mam nic do ludzi, każdy ma prawo tam być.
Choć jak latem schodzę z Rysów i muszę się przeciskać między rozkrzyczanym tłumem stojącym z puszkami piwa w ręce, to zastanawiam się, co im to daje ?

Wracając do Waszych pytań to jest tam zwyczajnie ponuro, ciemno, brak słońca.
W Gąsienicowej jak byłem to była bajka, pięne słoneczko, oświetlone szczyty.
No ale to może trafiłeś na taką pogodę? Słońce zdaje się ma szansę zajrzeć gdzieś znad niższej części Głównej Grani?
24.I Słońce zagląda..

[attachment=89191]
[attachment=89192]
No ale rzeczywiście tak na styk, pewnie chowa się częściowo za granią. Ciekawe czy wieczorem wygląda zza niższej części poza CubrynąSmile
Obawiam się, że nie.. druga fota jest z 11:15..
Pogoda była bomba, monitoruję pogodę i decyduję się dzień wcześniej gdy mam 100% pewności.
Tam poprostu słońce nie zagląda o tej porze roku.
No ale u Tomka na zdjęciu słońce przy schronisku jest.
I żart, ale o słońce nie pytałeśToungue
Trzeba się umieć cieszyć z każdej pogody. Smile Mnie też w domu za szopą zimą nie świeci słońce, a tak bym go potrzebował podczas rąbania drewna na opał. Toungue
Otto, ciesz się z tego dnia. Słońce i dolina MOKO zimą nie mogą być przyczyną Twojego niezaspokojenia. innocent
Na zdjęciach wrzuconych z 24 stycznia jest słońce, ale to jest 2 tygodnie później niż ja byłem, więc słońce jest wyżej.
My do MO weszliśmy o 12:04, i ciężko z małymi dziećmi już zmarzniętymi trochę, przy -15 czekać na słońce.
A chciałby człowiek odpocząć trochę ogrzać najmłodszych w słońcu, coś zjeść, a tu trzeba było uciekać na dół bo taki ziąb. Góra- dół zajęła nam równe 4 h, więc bez romantyzmu Wink
Nie zrozumnie mnie źle, nie żebym marudził, po drodze do MO było pięknie, no właśnie piękniej niż w samym MO, tak uznali wszyscy uczestnicy wycieczki ,oprócz tego który jeszcze tego powiedzieć nie potrafił Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie