Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: opłaty w parkach narodowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Lasy i górskie szlaki póki co otwarte - ale z mojej ostatniej wizyty w Szklarskiej wynika, że system poboru opłat za wejście jest mocno niedoskonały.
Jak jest budka z kasjerem to nie ma problemu. Ale w 2-3 punktach, gdzie zazwyczaj stał jakiś poborca, nie było nikogo. Nie licząc tablicy z kodem QR. Tylko co w momencie, kiedy turysta nie ma internetu albo podpiętych płatności w telefonie?!?
A potem spotka się jakiegoś kontrolera i co wtedyuhm
Wtedy trzeba liczyć na dobrą wolę kontrolera.ok
No właśnie - dobrą wolę. A powinno być jak w pociągach: jak nie ma kasy na stacji, to u konduktora można kupić bilet bez dodatkowych opłat. A jeśli przy jakiejś trasie nie było inkasenta, a kod z QR z różnych powodów - od braku urządzenia po wymianę tablic na nowe, kontroler w Parku Narodowym powinien zaoferować możliwość kupienia wejściówki. A nie od razu mandat!!!
To powinno być uregulowane prawnie, a nie zależeć od czyjegoś widzenia misiów!
Super pomysł na reklamęok
Współczuję takiej pracy.

szewczyczek napisał(a):
Super pomysł na reklamęok
Współczuję takiej pracy.

A czego tu wspólczuć? Jak dobrze płacą to czemu nie? Żadna praca nie hańbi.giggle

Z tego co wiem, w naszym kraju nie ma obowiązku posiadania smartfona z dostępem do internetu, więc dla mnie sytuacja jest jasna. Nie ma budki, więc nie mam gdzie kupić biletu. Tylko raz miałem sytuację, lata temu, kiedy w Babiogórskim parku zaczepił mnie strażnik i pytał o bilet. Biletu nie posiadałem, ponieważ wszedłem do parku w miejscu gdzie nie pobierano opłat. Chciał wiedzieć tylko którym szlakiem się poruszałem i poprosił o kupienie biletu jeżeli będę mijał kasę.
Przekierowanie