Górskie Forum Dyskusyjne - Górski Świat

Pełna wersja: buty - prosze o poradę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
hej,

pomóżcie proszę w wyborze butów, waham się pomiędzy BUTY MAMMUT KENTO HIGH GTX  a Salewa MTN Trainer Mid Goretex. 
Buty obecne mam kilka dobrych lat czas na zmiany. 
Potrzebuje je na weekendowe trekingi (35-40km) po tatrach i alpach. Raczej wiosna-lato-jesień.
Co myślicie, które lepsze? 

dzk
pozdr.
Adam
Podobne parametry. Wypróbuj, które lepiej siedzą na nodze. Przypuszczam, że Mammuty będą szersze i dlatego ja bym je wybrał. Pamiętaj, że to są buty na chodzenie po skalnym podłożu, ferraty i lekka wspinaczka, zimą w rakach. Niewygodne do chodzenia po górach typu beskidzkiego i po promenadach długich dolin. Latem mogą nogi cierpieć z powodu zaparzenia. Nie wiem co u Ciebie znaczy weekendowe trekkingi po Tatrach, Alpach. Trzeba więcej rozwinąć ten temat. Pamiętaj, że uniwersalnych butów nie ma. Jeżeli chcesz jedną parę, to wybieraj wg typu najwięcej chodzonych tras. W pozostałych będziesz cierpieć. Z chodzeniem po górach na większą skalę to trzeba mieć 2 lub 3 pary butów i jeszcze jedną sportową, kiedy góral lubi i biegać po kopcach. Smile Dla świątecznych turystów (1 lub 2x w roku w górach), rzecz jasna, wystarczą tenisówki, żeby dojść do MOKO.
weekndowe to znaczy biore 2,3 ziomków plecaki i smigamy po Naszych pieknych Tatrach 3-4 dni spanie w schroniskach. Myślisz że mogą się parzyć stopy latem w tych butach?
Ną przełomie sierpnia września wybieram się na großglocknera.
A co byś polecił na wypady w nasze góry w wiosna-lato-jesień?

dzieki za info
pozdrawiam
Na warunki bezśnieżne w Tatrach warto przemyśleć niskie, lżejsze buty. Dają ulgę stopom przy całodniowym wędrowaniu.
Na Glocknera to tak. Jeżeli to będzie jedyna Twoja inwestycja do butów, to w Tatry też. Latem możesz częściej moczyć nogi w potoku, jak już będzie źle. Big Grin
Przekierowanie